Местната Южени Бушар отпадна във втория кръг на турнира по тенис в канадския град Квебек с награден фонд 250 хиляди долара.
Поставената под номер 1 Бушар загуби с 2:6, 3:6 от рускинята Ала Кудрявцева.

Двубоят започна равностойно, но след 2:2 Кудрявцева, 162-а в световната ранглиста, взе шест поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория.

Бившата номер 5 в света Бушар, която в момента е 48-а в класацията на УТА, така и не успя да намери играта си до края и напусна корта победена след 62 минути игра.

На четвъртфиналите Кудрявцева ще срещне квалификантката Лорън Дейвис (САЩ).

Алисън Ван Уйтванк (Белгия), която в първия кръг елиминира втората ракета на България Елица Костова, продължи победната си серия след 6:4, 6:3 над "щастливата губеща" от квалификациите Барбора Стефкова (Чехия).

Следващата съперничка на Ван Уйтванк е французойката Осеан Доден, която достигна до първия си четвъртфинал в турнирите на УТА след успех с 6:4, 6:4 над Сакия Викъри (САЩ).

Джесика Пегюла от САЩ също достигна до четвъртфиналите след трудна победа над 19-годишната представителка на домакините Франсоаз Абанда, която участва с "уайлд кард".

Пегюла надделя със 7:6(2), 7:5 над 201-ата в света Абанда, която сервираше за спечелването на втория сет при 5:4, но допусна обрат.