Защитаващата титлата си и поставена под номер 1 Серена Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на Открито първенство на Австралия по тенис с общ награден фонд от 19.5 милиона долара.

Само 65 минути бяха достатъчни на четирикратната шампионка през 2003, 2005, 2007 и 2009 година да победи местната любимка и номер 13 Саманта Стосър с 6:4, 6:2.

Победата е трета за Уилямс от общо четири мача с австралийката. Американката стартира с пробив във втория сет и успя да се пребори да не допусне пробив в следващия гейм. Уилямс направи общо три пробива в мача, последния от които бе в седмия гейм на втория сет.

В следващия кръг Серена Уилямс ще срещне победителката от двубоя по-късно днес между Вера Звонарьова (Русия) и Виктория Азаренка (Беларус).

По-рано днес по-голямата сестра Винъс Уилямс също се класира за четвъртфиналите. Двете американки могат да се срещнат на полуфиналите в Мелбърн.