Паула Бадоса намери място в полуфиналите на силния турнир от WTA 1000 в Пекин, след като надви Шуай Джан с 6-1, 7-6 (4). Срещата продължи час и 25 минути.

Испанката, която по-рано в турнира победи първата ни ракета Виктория Томова, прегази 595-та в света китайка в откриващия сет, давайки й само един гейм. Във втората част Джан беше далеч по-равностойна, но силите й стигнаха само за тайбрек, в който тя отстъпи с 4-7 точки. Азиатката водеше с пробив във втория сет, но изпусна инициативата, а след това загуби и дългия гейм.

Бадоса е първата полуфиналистка в китайската столица, където чака победителката от мача между друга от изненадите на турнира – Юлия Стародубцева от Украйна, и четвъртата поставена Коко Гоф.

1/2-финалът в горната половина на схемата ще бъде определен от срещите Арина Сабаленка – Каролина Мухова и Мира Андреева – Цинуън Джън. / БГНЕС