Виктория Азаренка победи в изключително драматичен мач защитаващата титлата си от миналата година Саманта Стоусър с 6-1, 4-6, 7-6(5) и се класира за полуфиналите на US Open.

По този начин шампионката от Australian Open ще остане на първо място в световната ранглиста и след края на Откритото първенство на САЩ, независимо от развитието на турнира до края. Азаренка бе спечелила всички седем срещи между двете до този момент, без да загуби сет, и започна ударно вчерашния мач, взимайки първия сет с 6-1.

Борбената Стоусър обаче не се предаде и изравни резултата след 6-4 във втората част. В третия сет двете си размениха по няколко пробива, като в крайна сметка се стигна до решителен тайбрек. Там Азаренка показа изключително здрави нерви и успя да стигне до успеха, като по този начин се класира за полуфиналите на турнира. Това бе единственият мач от женската схема, който се изигра вчера, като останалата част от програмата бе отложена за днес, заради дъжд. /БГНЕС