Виктория Азаренка от Беларус постигна най-значимия успех в кариерата си досега, след като спечели силния турнир по тенис в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара.

На финала Азаренка разби водачката в световната ранглиста Серена Уилямс (САЩ) с 6:3, 6:1 само за 72 минути.

Това беше трета титла за сезона и в кариерата на 19-годишната състезателка от Беларус.

Уилямс, който игра с превръзка на лявото бедро, поведе с 3:2, след което обаче загуби пет поредни гейма, с което и първия сет.

Американката, която се стремеше към рекордна шеста титла, очевидно не беше в най-добрата си форма. Тя взе само още един гейм във втората част, като допусна цели 34 непредизвикани грешки.

"При 5:1 във втория сет бях много нерва, защото чувствах, че съм близо до победата. Просто не можех да повярвам, че стигам до мачбол. Радвам се, че успях да приключа всичко. За мен Серина е една от най-великите. Щастлива съм, че успях да я победя", каза Азаренка, която в понеделник ще се изкачи на рекордното в кариерата си осмо място в световната ранглиста.

Уилямс не пожела да коментира контузията си.

"Беше много тежка. Доволна съм, че стигнах дотук. Виктория игра отлично", каза американката.