Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ашли Барти започна с победа календарната 2022 година. В мач от осминафиналите на турнира в Аделаида австралийката спечели с 4:6, 7:5, 6:1 срещу американката Коко Гоф.

Барти, за която това бе първи мач от точно четири месеца, започна колебливо срещата. Тя допусна пробив за 1:2 гейма, който веднага върна, но след това загуби още веднъж подаването при и Гоф поведе с 5:4, за да затвори сета минути по-късно.

Проблемите за водачката в ранглистата продължиха и във втория сет, в който тя отново изоставаше с с пробив при 2:4. Тогава обаче австралийката най-после намери ритъма в играта си и обърна сета до 7:5.

Това даде самочувствие на Барти и в последния сет тя се разправи набързо с младата американка за 6:1.

На четвъртфиналите Барти ще играе с победителката от мача между сънародничката си Айла Томлянович и поставената под номер 6 София Кенин от САЩ.