Водачката в световната тенис-ранглиста при жените Ашли Барти победи номер 8 в схемата Кики Бертенс (Холандия) с 6:3, 3:6, 7:6 (9:7) и се класира на финала на турнира по тенис Чайна Оупън в Пекин.

И двете състезателки спасиха по един мач-пойнт в драматичния тайбрек на третия сет, пълен с пълни обрати. Но Барти накрая успя да прекърши противничката си в мач, който продължи два часа и 20 минути.

Това е 19-а победа за Барти в мач с три сета през тази година, след като победи в първия краг Чжън Сайсай и на четвъртфинала Петра Квитова, номер 7 в схемата. И двата мача продължиха повече от два часа, което показва, че Барти е отлично подготвена в края на годината.

Бертенс спаси мач-пойнт с далечен удар от основната линия, изравнявайки на 6:6.. След това Барти трябваше да изравни за 7:7. Тя притисна холандката за непредизвикана грешка, а след това реализира своята точка за крайното 9:7 в тайбрека.