Втората ракета в света Светлана Кузнецова продължава да изпитва трудности срещу Ана Иванович. Сръбкинята Иванович победи с 2:1 сета – 6-1, 4-6, 7-5, което е нейна трета поредна победа в директните сблъсъци. Успехът бе и своеобразен подарък за Ана, която снощи отпразнува 20-я си рожден ден.

Иванович поведе набързо с 3:0 във втория сет, но рускинята успя да изравни до 3:3. След това Кузнецова успя да спаси мача в осмия гейм, да вземе сета и да прати срещата в трети сет. Иванович поведе с 2:0 в третия сет, използвайки грешки при връщането на топката. Все пак Кузнецова стигна до 4:4, но след 6:5 се предаде.

„Знаех, че трябва да започна добре мача, защото Светлана е много силна и се опитах да не и предоставям много възможности, това даде резултат,” коментира Иванович. „Накрая просто се опитах да забравя резултата и се радвам, че запазих спокойствие и я пречупих,” завърши младата сръбкиня.