Бившата номер 1 в света и водачка в схемата Ана Иванович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в австрийския град Линц с награден фонд 600 хиляди долара.

Иванович победи във втория кръг представителката на домакините Зибиле Бамер с 6:4, 6:2.

Сръбкинята доминираше от началото. Тя пропусна да затвори сета при собствен сервис при 5:3, но в следващия гейм проби подаването на съперничката си, за да вземе първата част.

Във втория сет тя проби в третия и в седмия гейм, с което стигна до крайния успех.

Така за място на полуфиналите Иванович ще играе със седмата Флавия Пенета (Италия), която се справи с 6:3, 6:1 с Доминика Цибулкова (Словакия).

Номер 2 в схемата Вера Звонарьова (Русия) нямаше проблеми срещу Нурия Лагостера Вивес (Испания) и победи с 6:2, 6:0 само за 53 минути.

Звонарьова ще играе с осмата в схемата французойка Ализ Корне на четвъртфиналите.

Шампионката от надпреварата през 2005 година Надя Петрова (Русия) също продължава на четвъртфиналите.

Петата поставена Петрова, която има и два загубени финала в Линц през 2003 и 2006 година, се справи с Катарина Среботник (Словакия) 6:4, 7:6(7) след 1:41 час игра.

Следващата съперничка на рускинята е номер 3 Агниешка Радванска (Полша).

Напред продължава шестата Марион Бартоли (Франция) след 7:6, 1:6, 6:3 над Петра Квитова (Чехия).