Каролин Возняцки победи Ана Чакветадзе с 6:1, 3:5 и отказване на руската тенисистка и се класира за осминафиналите на международния турнир по тенис за жени в Дубай.

Така Возняцки се приближи на две победи до първото място в световната ранглиста за жени, което загуби в понеделник от белгийката Ким Клайстерс.

Возняцки, която е под номер 1 в турнирната схема, ще стане и номер 1 в света, ако се класира за полуфиналите на турнира в Дубай.

Във втория сет 23-годишната руска тенисистка Ана Чакветадзе водеше с 5:3, но в един момент колабира на корта. Лекарят, един треньор, съдията и Возняцки се опитаха да помогнат на Чакветадзе и мачът бе прекратен за седем минути, след което руската
тенисистка напусна корта.

Организаторите на турнира съобщиха, че причина за кризата на Чакветадзе са болки в стомаха.

В среща от втория кръг Йелена Янкович победи Чанел Шеперс с 6:2 и 6:3 и също се класира за осминафиналите.