Италианката Роберта Винчи, поставена под номер 7 в женската схема, се класира на четвъртфинал на откритото първенство по тенис в САЩ, след като победи уракинката Лесия Цуренко със 7:6(5), 6:2.

Цуренко, която е 99-а в ранглистата и най-нископоставената тенисистка от останалите днес в турнира, изглеждаше подготвена за този мач и беше много близо до победа в първия сет, който обаче загуби с 5:7 в тайбрека след 67 минути игра.

След това тя се умори, а Винчи проби моментално на старта на втория сет и спечели мача. Следващата съперничка на Винчи ще бъде победителката от двубоя между германката Анжелик Кербер и чехкинята Петра Квитова.

Латвийката Анастасия Севастова победи британката Джоана Конта с 6:4, 7:5 в друг мач от осминафиналите в женската схема./БТА