Представителят на домакините Бърнард Томич се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

19-годишният Томич победи в драматичен петсетов мач поставения под номер 13 Александър Долгополов (Украйна) с 4:6, 7:6(0), 7:6(6), 2:6, 6:3 след почти четири часа игра.

Така тийнейджърът повтори най-силното си представяне в "Мелбърн Парк" от миналия сезон.

Двамата тенисисти спечелиха по 174 точки в мача, като Долгополов пласира 80 печеливши удара, в това число и 22 аса, но и това се оказа недостатъчно.

Томич ще срещне четирикратния шампион Роджър Федерер (Швейцария) за място на четвъртфиналите.

Любопитното е, че през миналия сезон в Мелбърн младият австралиец игра срещу друг от водещите тенисисти в момента и шампион от 2009 година Рафаел Надал (Испания), като загуби с 2:6, 5:7, 3:6.

В друг мач от третия кръг поставеният под номер 11 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) отнесе Йен-Хсун Лу (Тайван) с 6:2, 6:3, 6:0 Дел Потро не даде нито една възможност за пробив на съперника си и триумфира след по-малко от два часа игра.

Аржентинецът ще срещне в четвъртия кръг Филип Колшрайбер (Германия), който се справи с Алехандро Фая (Колумбия) с 6:3, 6:2, 7:6(3).