Елина Свитолина се класира за полуфиналите на Откритото първенство по тенис на Великобритания. Поставената под номер 8 украинка победи трудно със 7:5, 6:4 Каролина Мухова.

Чехкинята водеше с 5:2 в първия сет на срещата, но след това допусна два пробива и загуби следващите пет гейма, изоставайки в резултата.

Във втората част Мухова поведе с 2:0, но след това допусна колебание в играта си и закономерно изостана с 2:5. Късният щурм и пробив на Мухова помогна разликата да бъде съкратена до 4:5, но Свитолина от втория си опит сервира успешно за спечелване на двубоя, продължил 94 минути.

24-годишната украинска тенисистка, която заема осмо място в световната ранглиста, се класира за първи път за полуфинал в турнир от "Големия шлем". Следващата съперничка на Елина Свитолина на "Уимбълдън" ще бъде румънката Симона Халеп. До момента Свитолина има четири победи в общо шест мача срещу Халеп./БТА