Шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2016 година Анжелик Кербер отпадна в третия кръг след поражение с 6:3, 3:6, 3:6 срещу Доминика Цибулкова.

Германката, която триумфира на "Уимбълдън" през настоящия сезон, допусна два пробива в решителния трети сет, а словачката победи при първия си мачбол.

В следващия кръг поставената под номер 29 Цибулкова ще играе срещу представителката на домакините Медисън Кийс, която победи с 4:6, 6:1 и 6:2 сръбкинята Александра Крунич.

Двукратната шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова също напусна последния за 2018 година турнир от "Големия шлем". Поставената под номер пет чехкиня загуби с 5:7, 1:6 срещу Арина Сабаленка.

20-годишната представителка на Беларус, която е поставена под номер 26, допусна само 15 грешки, с 20 по-малко от Квитова. Арина Сабаленка ще играе срещу Наоми Осака в четвъртия кръг в Ню Йорк. Японката, която е номер 20 в схемата, победи категорично с 6:0, 6:0 Александра Саснович (Беларус) за само 50 минути на корта. /БТА