Защитаващата титлата си от Откритото първенство на Франция по тенис Ига Швьонтек се класира експресно за третия кръг на турнира. Полякинята победи с 6:1, 6:1 шведката Ребека Петершон за едва 62 минути игра.

Швьонтек, която преди дни навърши 20 години, имаше огромно игрово предимство и записа 22 печеливши удара срещу само 12 непредизвикани грешки. В същото време Петершон направи едва 7 "уинъра" и цели 23 непредизвикани грешки.

За целия мач Петершон успя да спечели само един гейм на свой сервис, като той бе последният, в който тя сервираше, за да намали на 1:5 във втория сет.

Следващата съперничка на поставената под номер 8 Швьонтек е естонката Анет Контавейт, която също записа разгромен успех с 6:2, 6:0 над французойката Кристина Младенович.

За третия кръг на турнира в Париж се класираха още американките Коко Гоф и Дженифър Брейди, както и белгийката Елизе Мертенс. Гоф спечели с 6:3, 7:6(1) срещу китайката Цян Ван, докато Брейди отстрани французойката Фиона Феро след 6:4, 2:6, 7:5. В третия кръг двете американки ще играят една срещу друга.

На Мертенс пък и предстои мач с гъркинята Мария Сакари, след 4:6, 6:2, 6:4 срещу Зарина Дияс от Казахстан.