Българката Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис при жените. Каратанчева загуби от Онс Джабюр (Тунис) с 1:6, 6:2, 2:6 след почти час и половина игра.

Софиянката стартира мача с пробив, но след това Джабюр, 140-а в световната ранглиста, взе шест поредни гейма, с което и първия сет.

Във втората част 194-ата в класацията на WTA българка доминираше. След размяна на пробиви Каратанчева спечели три последователни гейма, с което изравни резултата.

В решаващия трети сет Джабюр поведе с 4:0 и това се оказа решаващо.

Така единствено първата ракета на България Виктория Томова, 138-а в света, записа победа на старта на пресявките. Тя елиминира Даниела Сегел (Чили) с 6:1, 6:3 и очаква мач срещу 17-годишната Бианка Ванеса Андрееску (Канада), 201-а в подреждането на WTA.

Другата българка Елица Костова също отпадна в първия кръг след поражение от германката Тамара Корпач с 4:6, 6:2, 3:6./БТА