Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Състезателката от Беларус, която от следващия понеделник ще оглави световната ранглиста на УТА, спечели с лекота четвъртфиналния си двубой срещу китайката Цинвън Чжън с 6:1, 6:4 за 74 минути игра и за пети пореден път ще играе полуфинал на турнир от Големия шлем.

Сабаленка наложи доминация още от началото и спечели първите пет гейма, като затвори първата част с 6:1. Във втория китайката бе равностойна, но след пробив в седмия гейм Сабаленка поведе с 4:3 и спечели мача след 6:4 с втория си мачбол.

На полуфиналите втората в схемата Сабаленка очаква победителката от срещата между Маркета Вондроушова (Чехия) и Медисън Кийс (САЩ).