Милош Раонич от Канада се класира за финала на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 6 Раонич победи на полуфиналите третия в схемата Роджър Федерер (Швейцария) с 6:3, 6:7(3), 4:6, 7:5, 6:3 за 3:24 часа.

Федерер, който е седемкратен шампион, за пръв път в кариерата си отпада на полуфиналите на "Уимбълдън". Той имаше до момента 10 победи в 10 мача в тази фаза на турнира.

34-годишният швейцарецът пропиля точка за пробив в края на четвъртия сет, която можеше да му позволи да сервира за мача. Вместо това Раонич изравни сетовете, след като взе подаването на Федерер в 12-ия гейм.

В петия сет Раонич поведе с 4:1 и до края без проблеми приключи срещата.

Канадецът завърши мача с 23 аса, 3 пробива и 75 печеливши удара.

Раонич за пръв път в кариерата си достига до финал на турнир от Големия шлем. В спора за титлата в неделя той ще играе с победителя от втория полуфинал между номер 2 Анди Мъри (Великобритания) и номер 10 Томаш Бердих (Чехия)./БТА