Водачката в схемата Каролина Плишкова се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Миналогодишната вицешампионка Плишкова беше безапелационна срещу представителката на домакините Дженифър Брейди и стигна до категоричен успех с 6:1, 6:0 само за 46 минути.

Остапенко и Плишкова с крачка напред в Ню Йорк

Чехкинята спечели 22 от 24 разиграни точки на първи сервис, като завърши с 23 печеливши удара срещу само 9 непредизвикани грешки в двубоя. Дебютиращата в основната схема на "ФЛашинг Медоус" Брейди, 91-а в световната ранглиста, изглеждаше нервна в първия си мач на Централния корт "Артър Аш" в кариерата си.

Тя пласира само 6 печеливши удара и допусна пробиви в шест от седемте гейма, в които сервираше. Следващата съперничка на Плишкова ще бъде определена след срещата между представителката на домакините КоКо Вандевеге и друга чехкиня Луцие Шафаржова.