Германецът Александър Зверев се класира за третия кръг на Ролан Гарос след убедителна победа срещу словака Алекс Молчан с 6:4, 6:2, 6:1. Поставеният под номер 22 двукратен полуфиналист в надпреварата пласира 42 печеливши удара и показа, че възвръща формата си на клей. През миналата година германецът получи тежка травма на десния глезен в края на втория сет от полуфинала срещу Рафаел Надал, след което се подложи на операция и пропусна остатъка от сезона.

Следващият съперник на Зверев ще бъде №12 в схемата Франсис Тиафо (САЩ), който спечели срещу руснака Аслан Карацев с 3:6, 6:3, 7:5, 6:2. Американецът навакса сет и ранен пробив пасив във втория, за да стигне до обрат.

Победителят от мача между Зверев и Тиафо ще играе в четвърти кръг с Григор Димитров. За целта най-добрият български тенисист трябва първо да елиминира Даниел Алтмайер (Германия).

Поставеният под номер 9 Тейлър Фриц отстрани последния останал французин на сингъл Артюр Риндеркнех с 2:6, 6:4, 6:3, 6:4. Американецът, който с победата изравни най-доброто си класиране на Ролан Гарос, очаква Франсиско Черундоло (Аржентина).