Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов е на победа от участие в основната схема на Откритото първенство на Франция. Националът за Купа „Дейвис“, номер 193 в света, записа втори успех в квалификациите в Париж, надигравайки 20-годишния италианец Флавио Коболи с 6:3, 3:6, 6:3 за час и 53 минути.

За влизане в основната схема на „Ролан Гарос“ Кузманов ще играе срещу номер 203 в света Сантяго Родригес Таверна от Аржентина.

Срещу 153-ия в ранглистата Коболи, българинът проби за 3:1 в първия сет и запази преднината си до края му за 6:3. Във втората част Димитър Кузманов изостана с 0:3 гейма, но успя да изравни до 3:3. Пловдивчанинът допусна още един пробив и загуби сета с 3:6.

В третата решителна част Кузманов поведе с 3:1, след това успя да затвърди за 4:1 и затвори мача на собствен сервис с 6:3.