Световният номер 1 Новак Джокович си осигури среща с Рафаел Надал на финала на Ролан Гарос, печелейки с 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1 срещу гръцкия тенисист Стефанос Циципас на полуфинал в Париж.

Сърбинът изглеждаше в пълен контрол на срещата при резултат 2:0, но неговият млад опонент заигра много силно и докара мача до цели 5 сета. В последната част все пак "Джокера" показа своята класа и ще спори с големия шампион на този турнир - Рафаел Надал.

В първите два сета мачът изобщо не даваше признаци за дълъг живот. Сърбинът проби още във втория гейм на първата част и не изпусна аванса си, вземайки подаването си 4 поредни пъти за 6:3.

Вторият сет беше дори по-убедителен в полза на световния номер 1 в ранглистата. Въпреки равностойноото начало, след 2:2 Циципас не помириса нито един гейм повече, бидейки пробит два поредни пъти за крайното 6:2.

Третата част пое по различен курс. След равенство 4:4 и размяна на сервис геймове, Джокович успя да пробие в оспорван 9-ти гейм, получавайки шанс да затвори мача след само два часа игра. Тогава обаче гръцкият му съперник настъпи педала на газта и взе 4 поредни гейма, за да шокира големия шампион и да вземе частта със 7:5.

Четвъртият сет, от своя страна, беше изцяло в полза на Циципас, който водеше от първата точка и с пробив във втория гейм затоври частта при 6:4. В решителната част обаче нещата придобиха грозни измерения за Циципас. Джокович направи 3 пробива и напълно съкруши уморения си съперник, затваряйки мача с 6:1 след малко по-малко от 4 часа игра.

Големият финал с Рафаел Надал ще е в неделя.