Британката Йохана Конта се класира за първи път за полуфиналите на "Уимбълдън", след като в много оспорван мач победи втората в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) с 6:7(2), 7:6(5), 6:4. Загубата не позволи на Халеп да оглави световната ранглиста, като големият печеливш от това се оказа чехкинята Каролина Плишкова, която от понеделник ще застане на върха на класацията на WТА.

Срещата на Централния корт на "Уимбълдън" премина с много качествен тенис и поделено надмощие между двете състезателки. Халеп бе съвсем близо до успеха в тайбрека на втория сет, когато водеше с 5:4 точки и имаше сервис, но допусна британката да реализира 3 последователни точки, с което да прати мача в решителен трети сет.

Там Конта направи пробив в петия гейм за 3:2, който в крайна сметка и бе достатъчен за успеха.

В полуфиналите в четвъртък Конта ще играе с американката Винъс Уилямс, която по-рано днес победи латвийката Йелена Остапенко.