Поставеният под №2 в основната схема на Уимбълдън – Рафаел Надал, стартира убедително участието си на третия турнир в годината от Големия шлем. Испанецът надви в три сета японеца Юичи Сугита – 6:3, 6:1, 6:3 за два часа и четири минути игра. В нито един момент от срещата Рафа Надал не остави някакви съмнения за превъзходството си, като Сугита проби Надал в първия сет още в откриващия гейм, но два брейка за испанеца направиха така, че частта бе за него.

Вторият сет пък видя само един спечелен гейм на сметката на Сугита, като той дойде при 1:4, за да може Надал да приключи експресно частта.

Третият сет от мача бе сравнително равностоен, като пробивът за Рафа Надал дойде в осмия гейм, но след много сериозен отпор от японския тенисист. В крайна сметка Сугита преклони глава при четвъртия брейкбол, след което Надал уверено затвори мача.

В следващия кръг Рафа Надал ще се изправи срещу Ник Кирьос, който по-рано през деня победи Джордан Томпсън в пет сета.