Рафаел Надал продължава напред на Аустрелиън Оупън след победа в три сета срещу Леонардо Майер. Мачът от втория кръг в Мелбърн завърши при резултат 6:3, 6:4, 7:6(4) като световният №1 се нуждаеше от 2 часа и 39 минути, за да пречупи аржентинския си колега.

Майер демонстрира високо ниво и Надал имаше доста по-трудна задача в сравнение с първия си мач, в който даде само три гейма на Виктор Естрея Бургос.

По един пробив бе достатъчен за успеха в първия и втория сет. Майер оказа най-голяма съпротива в третата част. В нея Надал направи пробив за 5:4 и сервираше за мача, но в този момент аржентинецът постигна рибрейк. Стигна се до тайбрек, в който Матадора бе перфектен и постигна успех след 7:4.

В следващия кръг Матадора ще се изправи срещу босненеца Дамир Джумхур, който победи в четири сета австралиеца Джон Милман.