Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович (Сърбия) се класира за 12-и път за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания.

Защитаващият титлата си и петкратен победител на "Уимбълдън" Джокович надделя над 17-ия в схемата Кристиан Гарин (Чили) с 6:2, 6:4, 6:2 за 109 минути. Белградчанинът пласира 9 аса и загуби само 3 от разиграни 39 точки при вкаран първи сервис, като не допусна пробив, записвайки 75-а победа в 85 мача в "Ол Инглънд Клъб".

Той имаше повече затруднения единствено във втората част, която спечели в брейк в деветия гейм. В другите два сета Джокович повеждаше с по 5:1 и нямаше особени проблеми. За място на полуфиналите сърбинът ще се изправи срещу Мартон Фучович (Унгария). Фучович достигна до първия си четвъртфинал в турнирите от Големия шлем, след като елиминира номер 5 Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3.

Рубльов загуби първия сет с пробиви в началото и в края му, но спечели следващите два. В последствие Фучович вдигна нивото и направи серия от девет поредни гейма по пътя си към крайната победа. Русия все пак има четвъртфиналист, след като Карен Хачанов навакса пасив от 1:3 гейма в петия сет и елиминира Себастиан Корда (САЩ) с 3:6, 6:4, 6:3, 5:7, 10:8 след 3:49 часа игра.

Номер 25 в схемата Хачанов наниза 19 аса, а в последната част двамата си размениха нетипичните за мъжки мач 13 пробива в 18 изиграни гейма. Руснакът реализира ключовия брейк за 9:8, след което категорично затвори мача при собствен сервис срещу 21-годишния Корда, който все пак направи впечатляващ дебют в основната схема на турнира.

Хачанов ще срещне десетия поставен Денис Шаповалов (Канада) в първия четвъртфинал и за двамата на "Уимбълдън". Шаповалов пласира 15 аса и нямаше особени проблеми срещу осмия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) и стигна до успеха с 6:1, 6:3, 7:5.

Канадецът направи 52 печеливши удара срещу едва 14 на съперника, което натежа.

Номер 7 Матео Беретини (Италия) също влезе в топ 8 на надпреварата след категоричен успех над Иля Ивашка (Беларус) с 6:4, 6:3, 6:1 и във втори пореден турнир от Шлема е четвъртфиналист след "Ролан Гарос" през миналия месец.