За 17-и път от 17 участия легендарният Роджър Федерер премина първия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Федерер обаче изхаби доста сили срещу тинейджърът Франсис Тиафо.

Навършилият през януари 19 години американец загуби в петсетов мач за 2.37 часа.

Роджър Федерер победи с 4:6, 6:2, 6:1, 1:6, 6:4 Тиафо, който отпада в първия кръг в Ню Йорк за трета поредна година, но спечели много симпатии и овациите на публиката с представянето си срещу големия швейцарец.

Роджър след мача с Тиафо: Това бе повече от тест за мен

Федерер стартира неубедително, после взе втория и третия сет, но в четвъртия не приличаше на себе си и допусна изравняване. Петият сет също предложи много емоции за зрителите. Швейцарецът дръпна с пробив, но когато изглеждаше, че ще затвори набързо мача, Франсис Тиафо също проби съперника. Роджър обаче не допусна нови грешки и спечели сета с 6:4, а с това и двубоя с 3:2 сета.