Испанката Гарбине Мугуруса продължава защитата на титлата си от Ролан Гарос. Поставената под номер 4 в схемата се класира за осминафиналите след победа със 7-5, 6-2 над Юлия Путинцева от Казахстан в мач продължил час и 40 минути.

След много оспорван първи сет, в който двете тенисистки си размениха общо 7 пробива, шампионката от миналата година успя да наложи волята със 7-5. Това вдъхна допълнителна увереност на испанката, която стартира отлично втория сет, повеждайки с 3-0 след два пробива. До края Мугуруса продължи да доминира и заслужено се поздрави с успеха след 6-2 в своя полза.

За място на четвъртфиналите тя ще спори с победителката от двубоя между Шелби Роджърс (САЩ) и представителката на домакините Кристина Младенович. /БГНЕС