Шампионката от Откритото първенство на Австралия Анжелик Кербер (Германия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ. Олимпийската вицешампионка Кербер, която е втора поставена в основната схема, победи хърватката Миряна Лучич-Барони с 6:2, 7:6(7) за 92 минути.

Германката приключи с ас първия сет срещу 34-годишната Лучич-Барони, а във втората част се стигна до тайбрек, който Кербер спечели с 9:7 точки. Хърватката завърши мача с 55 непредизвикани грешки. Следващата съперничка на Кербер е американката Катрин Белис, която отстрани сънародничката си Шелби Роджърс с 2:6, 6:2, 6:2.

Третата поставена Габрине Мугуруса Бланко (Испания) отпадна във втория кръг, след поражение от 48-а в световната ранглиста Анастасия Севастова (Латвия) с 5:7, 4:6 за 1:39 час.
Шампионката от "Ролан Гарос" Бланко не е приминавала втория кръг досега при четирите си участия на турнира.

Бившата водачка в световната ранглиста и двукратна вицешампионка в Ню Йорк от 2009 и 2014 година, Каролине Возняцки (Дания) победи деветата поставена Светлана Кузнецова (Русия) с 6:4, 6:4 за 1:44 час. 31-годишната Кузнецова е шампионка в турнира от 2004 година. Датчанката беше на една точка от 0:5 в първия сет, но постигна обрат и се класира за третия кръг.

Финалистката от миналата година Роберта Винчи (Италия) се класира за третия кръг. Седмата поставена в схемата италианка победи представителката на домакините Кристина МакХейл с 6:1, 6:3 за 64 минути. Миналата година Винчи загуби на финала от сънародничката си Флавия Пенета. В третия кръг 33-годишната италианка ще играе срещу Карина Витхьофт (Германия), която победи Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:1, 6:7(1), 6:1.

Поставената под номер 24 швейцарка Белинда Бенчич също продължава напред. Четвъртфиналистката от 2014 година Бенчич елиминира Андреа Петкович (Германия) с 6:3, 6:2./БТА