Поставената под номер 2 Симона Халеп се класира по изключително драматичен начин за четвъртфиналите на US Open, след като отстрани Забине Лисицки с 6:7(6), 7:5, 6:2 за 158 минути.

Мачът започна добре за Лисицки, която направи ранен пробив и поведе с 2:0 гейма.

Халеп обаче върна пробива още в следващия гейм за 1:2.

Двете тенисистки осъществиха още четири пробива и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Лисицки показа по-здрави нерви и го спечели с 8:6 точки.

Във втория сет двете продължиха да играят много неубедително на свой сервис и се стигна до девет пробива, но в крайна сметка Халеп направи най-важния в дванайстия гейм и спечели сета със 7:5.

В третия румънката бе безкомпромисна и направи два решаващи пробива, с което спечели сета с 6:2 и се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Виктория Азаренка.

Флавиа Пенета се класира също за четвъртфиналите на турнира от Големия шлем, след като елиминира Саманта Стоусър с 6:4, 6:4 за 80 минути.

В първия сет на Пенета и бе достатъчен само един пробив в петия гейм на мача, за да успее да спечели с 6:4.

Във втория сет ситуацията се повтори, като този път италианката проби своята съперничка в седмия гейм и отново спечели с 6:4.

На четвъртфинала опонентка на Флавия Пенета ще бъде победителката от мача между Петра Квитова и Йохана Конта.