Тенисист номер 1 в света Новак Джокович се класира с лекота за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след протоколен мач с младия руснак Андрей Кузнецов. Сърбинът бе далеч по-убедителен от първия си мач в Мелбърн срещу Аляж Бедене и се наложи над Кузнецов с 6:0, 6:1, 6:8 само за 84 минути.

В третия кръг Джокович ще се изправи срещу победителя от мача между Го Соеда и Фернандо Вердаско.

Новак Джокович

източник: Gulliver/GettyImages

Миналогодишният шампион Стан Вавринка победи Мариуш Копил с 3:0 сета, но мачът премина през два тайбрека в първите два сета за крайното 7:6(4), 7:6(4), 6:3. Румънецът се отчете със 17 аса, които обаче не успяха да натежат в спора му с опитния швейцарец. В третия кръг Стан се изправя срещу Ярко Ниеминен, пише tenniskafe.com.

Кей Нишикори загубия първия сет срещу Иван Додиг, но не допусна изненада и преодоля хърватина с 4:6, 7:5, 6:2, 7:6(0) в друга среща от втория кръг. Додиг сервираше за четвъртия сет при 5-4, когато японецът успя да върне пробива с чудесен бекхенд, оставил хърватина безпомощен на мрежата.

Нишикори пропусна мачбол в 12-ия гейм преди да разгроми Додиг в тайбрека на нула, затваряйки срещата за 2 часа и 47 минути на корта. Мачът беше доста зрелищен за наблюдаване, а двамата тенисисти направиха почти 100 печеливши удара. Нишикори пласира 52 уинъра, а Додиг - 42.