Талантливата тенисистка Даниела Димитрова започна с победа своето участие в Уимбълдън при девойките.

Димитрова е поставена под №12 в квалификациите, а в първия кръг даде само един гейм на участващата с уайлд кард представителка на домакините Морган Крос.

Българката не даде никакъв шанс на съперничката, а единственият гейм, който тя взе, бе на старта на втората част.

Така Димитрова е само на един мач от място в основната схема. В него обаче задачата ѝ ще е много трудна, защото ще срещне швейцарката Леони Кунг, която е №417 в световната ранглиста за жени. Кунг отстрани четвъртата в квалификациите Франческа Курми след 6:2, 6:4.

Директно в основната схема започва другата българка Гергана Топалова.

При юношите също имаме двама представители. Адриан Андреев е поставен под №5 в основната схема, а Симон-Антони Иванов ще опита да мине през квалификациите.