Втората поставена в схемата на Уимбълдън На Ли отпадна в третия кръг на турнира, след като загуби мача си с Барбора Захлавова Стрицов с 6-7(5), 6-7(5).

Двубоят на Корт 1 бе много равностоен, като двете тенисистки бяха учудващо стабилни на собствен сервис за мач от женската схема на турнира. Те си размениха по два пробива в първата част, преди да стигнат до тайбрек, спечелен от чехкинята на пет точки, а във втората част зрителите не видяха нито една възможност за пробив. В тайбрека обаче отново Захлавова Стрицова показа по-здрави нерви и го затвори на 5 точки, за да стигне до крайния успех след 2 часа и 19 минути игра.

На осминафиналите чехкинята ще се изправи срещу Каролин Взняцки, която даде само три гейма на 16-годишната Ана Конджух от Хърватия. Напред продължава и третата поставена Симона Халеп след победа над украинката Лесия Цуренко с 6-3, 4-6, 6-4. /БГНЕС