Водачката в световната ранглиста Ашли Барти за първи път в кариерата си достигна до четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след рзгомна победа с 6:1 6:1 срещу представителката на домакините Хариет Дарт.

Шампионката от "Ролан Гарос" през миналия месец Барти се справи с участващата с "уайлд кард" Дарт само за 53 минути. Австралийката пласира 11 аса и общо 23 печеливши удара срещу едва 6 непредизвикани грешки.

За място на четвъртфиналите австралийката ще срещне Алисън Риск, която елиминира поставената под номер 13 Белинда Бенчич с 4:6, 6:4, 6:4 и също за първи път ще играе в четвъртия кръг на Уимбълдън.

55-ата в света Риск навакса изоставане от 0:3 гейма в решаващия трети сет, в който стигна до обрат след серия от пет поредни гейма./БТА