Двукратната шампионка в Откритото първенство на Австралия Виктория Азаренка се класира за четвъртфиналите на турнира за пети път в кариерата си.
Състезателката от Беларус надигра в четвъртия кръг чехкинята Барбора Стрицова с 6:2, 6:4 за час и 26 минути игра.

Бившата номер 1 в света Азаренка се намира в отлична форма, спечели и четирите си мача дотук без загубен сет и е една от фаворититките за титлата.
Азаренка спечели с лекота първия сет с 6:2, а във втория срещна повече трудности, но направи ключов пробив в седмия гейм и затвори сета с 6:4.

На четвъртфиналите Азаренка ще срещне седмата в схемата германка Ангелик Кербер, която в друга среща от четвъртия кръг надигра сънародничката си Аника Бек с 6:4, 6:0.

Азаренка има убедително превъзходство в преките мачове срещу Кербер до момента - 6 победи и нито една загуба./БТА