Българската надежда при юношите на Ролан Гарос Адриан Андреев започна участието си с победа. В мач от първи кръг поставеният под №4 се справи в два сета с швейцареца Доминик Щефан Щрикер – 6:3, 7:6(2) за час и 39 минути игра.

В хода на двубоя Андреев на четири пъти проби съперника, но пък и допусна три пробива, което доведе до разрешаването на втората част в тайбрек, завършил 7:2 в негова полза.

В първия сет българинът проби за 2:0, след което швейцарецът върна пробива при 2:3, но последва още един в полза на Андреев.

Във втората част Щрикер бе този, който поведе с 3:0, но оттам насетне последва обрат и при 6:5 Андреев сервираше за мача. В крайна сметка обаче му се наложи да мине и през дългия гейм, за да си осигури мястото в следващия етап.

Там негов съперник ще бъде преминалият през квалификациите американец Дали Бланк, който се разправи с швеца Густаф Стром – 6:0, 6:1 за 46 минути.