Адриан Андреев постигна втора победа на юношеската надпревара на Ролан Гарос.

В мач от втория кръг Андреев победи категорично бразилеца В първия сет Андреев отрази пет брейкбола на съперника, а в същото време проби в седмия гейм, което бе достатъчно за успеха.

Във втората част предимството на седмия в схемата бе още по-осезаемо. Бразилецът така и не успя да спечели подаването си, а на свой сервис Андреев затвори мача с гейм на 0.
Така той се класира за осминафиналите, където негов съперник ще бъде испанецът Карлос Лопес Монтагуд. Той победи руснака Алексей Захаров след обрат 3:6, 6:3, 7:5.

Соарес Клир Жуниор все пак взе частичен реванш, след като малко по-късно през деня в тандем със сънародника си Жоао Лукас Рейс Да Силва победи Андреев и Кийнан Майо с 6:2, 3:6, 10:6.

По-късно участието си на двойки започва и представителката ни при девойките Гергана Топалова. В понеделник тя загуби във втори кръг на сингъл.