Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна трудна победа над Алберт Монтанес от втория кръг на мастърса в Маями. Българинът измъкна победата с 6-1, 6-7(5), 6-3. Това бе първи мач за Гришо от турнира в Кий Бискейн.

Мачът започна много добре за Димитров, който спечели първия сет с лекота, въпреки че трябваше да отрази два брейкбола. В крайна сметка накрая българинът показа здрави нерви и записа пет поредни гейма, за да приключи сета само за 25 минути.

Във втората част обаче, Димитров допусна обрат в тайбрека, което доведе до третата част. В нея българинът и испанеца показаха отново оспорвана игра до 2:1, след което Григор взе инициативата и без проблеми приключи мача.

По този начин Гришо за трета поредна година се класира за трети кръг в Маями и защити спечелените през миналия сезон 45 точки.

В следващата фаза българският тенисист ще има за съперник победителя от мача Кей Нишикори - Маринко Матошевич.