Ивайло Трайков победи Тихомир Грозданов с 2:6, 6:4, 6:3 и спечели титлата на първия турнир за мъже „Интерхотел Сандански Къп” с награден фонд 10 000 долара.

Двамата български тенисисти изиграха много интересен финал, изпълнен с красиви отигравания и от двете страни на мрежата, продължил 2 часа и 20 минути.

За успеха си Трайков взима 17 точки за световната ранглиста на АТП и получи истински златен медал от домакините от Интерхотел Сандански.

Срещата започна по-добре за Тихомир Грозданов - след размяна на първите четири гейма до 2:2 той взе следващите четири поредни и спечели първия сет с 6:2 за 35 минути. Ивайло Трайков направи пробив още в първия гейм на втория сет и удържа преднината си до края за 6:4. Той постепенно намери най-добрата си игра, на отличните му сервиси Грозданов не успя да намери противодействие.

Във втория сет Трайков загуби само четири точки в своите сервис-геймове, а в третия бе още по-убедителен, губейки само една. В същото време в решителната трета част той направи пробив в третия гейм и още един в деветия, с което спечели мача. В него Грозданов спаси три мачбола, но при четвъртия не успя.

Ивайло Трайков завърши финала с отличния показател 12 аса и само 2 двойни грешки, докато Грозданов направи по 7. В първия сет Трайков вкара 48% от първите си сервиси, но постепенно подобри значително началните си удари и във втория и третия сет успеваемостта бе 64 процента. Победителят от първия турнир в Сандански обаче оползотвори 3 от общо 22 възможности за пробив.

Призьорите бяха наградени от заместник-кмета на община Сандански Мария Чинкова, техническия директор на БФТенис Николай Пръвчев и изпълнителния директор на „Интерхотел Сандански” Диана Донкова. Златният медал за шампиона Ивайло Трайков, осигурен от домакините, бе връчен от главният изпълнителен директор на хотела Николай Томов.

Първият международен турнир за мъже „Интерхотел Сандански Къп” премина при отлична организация на новата база с 5 корта с изкуствен клей, която бе открита през есента на миналата година. Турнирът бе осъществен благодарение на отличното сътрудничество между домакините от „Интерхотел Сандански” и БФТенис.