Най-добрият ни тенисист Григор Димитров победи Николас Алмагро с 2:0 сета /6:2, 6:4/ във втория кръг на турнира в Стокхолм и си уреди среща с Томаш Бердих на четвъртфиналите. Това ще е повторение на миналогодишния мач за трофея, а първата ни ракета в мъжкия тенис ще се опита да детронира Бердих.

Четвъртфиналният двубой ще се играе в петък вечер, не преди 19.30 часа.

След победата над Филип Крайнович, сега Григор записа нов успех с 2:0 сета. Българинът бе много стабилен през целия мач и не допусна съперникът му да го затрудни.

Още в началото първата ни ракета тръгна уверено, като поведе с 3:0 гейма, след ранен пробив. Димитров и Алмагро спечелиха следващите си сервис геймове до 5:2, преди Григор да затвори сета с втори пробив за 6:2 в своя полза.

Най-добрият ни тенисист поведе и във втория сет като печелеше своите подавания до 5:4 гейма. Армагро сервира за оставане в двубоя, а Григор успя да се възползва от поредната двойна грешка на испанеца, проби го и спечели сета с 6:4 гейма, а с това и двубоя с 2:0 сета.