Бившата номер 4 в света Маги Малеева в тандем с Диа Евтимова, записа трета поредна победа за България на Фед Къп. В срещата на двойки срещу Израел най-малката от сестри Малееви, този път в двойка с Евтимова, заради контузията на Цветана Пиронкова, надделя над двойката на домакините Карен Шломо и Валерия Патюк с 2:0 сета (6:3, 6:4).

В първия сет българската двойка поведе с 1:0, 2:1, 4:1. Мощните като телосложение Шломо и Патюк взеха два поредни гейма, но нашите лесно затвориха сета с 6:3.

Във втория обаче, играещите за първи път Малеева и Евтимова се отпуснаха и допуснаха да бъдат поведени с 0:4. След това обаче отново заработиха като перфектна машина и обърнаха за 6:4. Така крайният резултат от мача България – Израел е 1:2 победи и утре тимът ни ще участва в пелйофите за запазване мястото си в първа група на Зона Европа/Африка на неофициалното световно отборно първенство по тенис за жени в Ейлат.