Симон-Антони Иванов и партньорът му Титоан Дроке останаха на косъм от класиране за четвъртфиналите на двойки на турнира при юношите на Уимбълдън.

Те изпуснаха два мачбола и отстъпиха с 6:3, 6:7(6), 4:6 на Ерел Янки (Турция) и Ото Виртанен (Финландия) след час и 45 минути игра

Първата част бе решена от един единствен ранен пробив. Така Иванов и Дроке поведоха с 6:3.

Симон и партъорът му повеждаха на два пъти с брейк във втората част, но в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Иванов и Дроке поведоха с минипробив и имаха два поредни мачбола при 6-4. За съжаление те загубиха следващите четири точки, а с това и сета.

Иванов и Дроке загубиха още първия си сервис гейм в третия сет, а впоследствие пропуснаха два шанса да изравнят за 1-1. Те имаха още един шанс да стигнат до изравняване, но не успяха да се възползват.

За Симон това бе дебютно участие на турнир от Голям шлем. На сингъл той записа две победи в квалификациите и отпадна драматично в първия кръг от №15 в света Дрю Беърд (САЩ).