Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна изненадващо от силния турнир в Мадрид. Пловдивчанката беше изхвърлена още в първия кръг.

Тя беше елиминирана от представителката на домакините Лара Аруабарена след загуба с 0:2 сета (3:6, 4:6). Испанката е едва 145-а в света.

Цвети допусна пробив още в третия гейм на мача, като до него се стигна след две поредни нейни двойни грешки.

Преднината на Аруабарена се задържа до 5:3 и сервис на Пиронкова. Нашето момиче обаче отново не успя да удържи подаването си и първият сет отиде на сметката на испанката.

Втората част започна със светкавичен пробив на Цвети, но съперничката ѝ го върна веднага. Тя на свой ред го затвърди и впоследствие проби още веднъж за 3:1.

Пиронкова намери сили да навакса изоставането и изравни за 3:3. След това обаче последва нов пробив на Аруабарена, който впоследствие беше затвърден за 5:3.

След това двете си размениха по още един гейм, за да може испанката да се поздрави с успеха над нашето момиче.

Така турнирът в Мадрид се затвърди като един от неудобните за Пиронкова. Тя отпадна в първи кръг и миналата година.

Това е единствената що-годе добра новина за нея, тъй като не ѝ се налага да защитава точки и няма да доведе до нов спад в ранглистата.