Американката Серина Уилямс си осигури място в 1/4-финалите на турнира в Маями, след категорична победа над сънародничката си Коко Вандевеге с 6-3, 6-1.

За място в полуфиналите първата ракета в света ще спори с германката Ангелик Кербер, която в трети кръг отстрани Цвети Пиронкова, а тази нощ победи трудно Екатерина Макарова с 6-4, 1-6, 6-3. Срещата продължи два часа и 10 минути.

Серина и Кербер са играли една срещу друга четири пъти, всичките на твърди кортове и американката е спечелила три от срещите.

Китайката На Ли също се класира за 1/4-финалите, побеждавайки Карла Суарес Наваро с 6-0, 6-2.

Мария Шарапова имаше много трудности срещу Кирстен Флипкенс, но в крайна сметка успя да елиминира белгийката в три сета 3-6, 6-4, 6-1. Рускинята ще играе на 1/4-финалите с Петра Квитова, която загуби първия сет в мача си срещу Ана Иванович с 3-6, но после не даде нито гейм на сръбкинята в следващите две части - 6-0, 6-0.

Победи в 1/8-финалите постигнаха също Агнешка Радванска, Доминика Цибулкова и Каролин Возняцки. /БГНЕС