Сензационна победа във втория кръг на Мастърс турнира в Рим постигна българската тенисистка Цветана Пиронкова, която елиминира с 2:1 сета (6:4, 5:7, 6:2) поставената под номер 1 в основната схема Ана Иванович в мача, който продължи 2 часа 21 минути. Така пловдивчанката се класира за третия кръг на турнира с награден фонд 1,34 милиона долара.

Българката демонстрира перфектната си форма и успя да измъкне първата част с 6-4. Пиронкова поведе с 5-2, след което и трябваха шест сетбола, за да постигне целта си.

Срещата се игра на централния корт „Никола Пиетранджели” в комплекса „Форо Италико”.

Пиронкова загуби втория сет срещу Ана Иванович с 5:7. При 5:4 за българката, най-добрата сръбска тенисистка успя да спечели три поредни гейма, демонстрирайки отлична игра, с което спечели частта.

В третия последен сет българката показа много силна игра, а също така и имаше необходимата доза спортен шанс и поведе с 3:0, след което резултатът стигна до 5:1 гейма за пловдивчанката, която затвори мача с 6:2.

В края на срещата на игрището в половината на Пиронкова изкочи малко гущерче, което българката спаси! Тя хвана животинката с два пръста и го изнесе извън корта.

Досега българката постигна три безответни победи – две в квалификациите и една вчера в първия кръг. Това е втора победа за Пиронкова над тенисистки от топ 10.

Цветана Пиронкова ще срещне или Моника Никулеско от Румъния или Виктория Азарьонка от Беларус.