Първата ракета на България Цветана Пиронкова загуби с 6:4, 2:6, 2:6 от поставената под номер 4 Янина Викмайер (Белгия) в третия кръг на квалификациите на турнира по тенис в Ню Хейвън (САЩ) с награден фонд 600 хиляди долара.

21-годишната Пиронкова заработи 12 точки за класацията на УТА и 2300 долара и може да се надява при късмет в жребия да попадне в основната схема като „щастлива губеща” след отказването заради травма на Доминика Цибулкова (Словакия).

Българката, 92-а в света, започна добре мача и след решаващ пробив в осмия гейм стигна до успеха в първия сет.

Втората част започна равностойно, но след 2:2 19-годишната Викмайер взе четири последователни гейма, с което изравни резултата.

Пиронкова прекъсна серията на съперничката си с пробив на старта на третия сет, но 53-ата в света белгийката отново спечели четири поредни гейма, което се оказа достатъчно за крайния успех след 2:27 часа игра.