Цветана Пиронкова отпадна от Ролан Гарос още в първия кръг, след като загуби от Жустин Енен с 0:2 сета. Българката не се даде лесно и на моменти имаше възможност да стигне до нещо повече, но в крайна сметка отстъпи с 4:6, 3:6.

В първия сет най-добрата ни състезателка показа равностойна игра срещу именитата си съперничка. Въпреки това Пиронкова се остави да бъде пробита. Тя имаше възможност да върне пробива в десетия гейм. Българката обаче не успя да се възползва от слабия първи сервиз на Енен и в крайна сметка загуби сета с 4:6.

Втория сет започна в полза на Енен, която поведе с 2-0, но Цвети успя да изравни и дори да поведе с 3-2. Въпреки спадовете на опонентката си, пловдивчанката не успя да изравни сетовете и в крайна сметка загуби мача с 4-6, 3-6.

Така, българката напусна рано рано Откритото първенство на Франция.

В следващия кръг пък Енен ще играе с победителката от мача между Клара Закопалова от Чехия и Катарина Среботник от Словения.