Първата българска ракета Цветана Пиронкова отстъпи на втората в света Мария Шарапова в оспорван мач от втория кръг на тенис турнира в Истанбул. Руският секссимвол се наложи с 6:4, 7:6 за два часа и 15 минути игра на централния корт.

Двубоят бе много интересен и Пиронкова имаше добри възможности дори да стигне до краен успех, тъй като и в първия сет се представи подобаващо.

Въпреки че сервираше по-добре и съперничката й направи повече непредизвикани грешки, Пиронкова загуби първия сет с 4:6.

Във втория сет българката заигра още по-добре, като имаше възможност да изравни, когато поведе с 6:5, но Шарапова стигна до тай-брек, който в последствие спечели.

Пиронкова може да отчете като успех десетте гейма, които измъкна от една от най-силните тенисистки в света.

Участието на Шарапова в турнира продължава, като в трети кръг тя ще срещне победителката от мача между Радванска и Опранди.