Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира в Ийстбърн (Англия) с награден фонд 637 хиляди долара през следващата седмица.

24-годишната Пиронкова победи квалификантката Стефани Дюбоа (Канада) с 6:0, 4:6, 6:4 след 2:07 часа игра.

Пловдивчанката, 40-а в световната ранглиста, стартира отлично и след само 26 минути взе първия сет без да загуби дори гейм.

Във втората част 123-ата в класацията на УТА Дюбоа стабилизира изявите си. Двете печелеха подаванията си до десетия гейм, в който 25-годишната канадка проби и изравни резултата.

В решаващия трети сет Пиронкова навакса дефицит от 1:3, след което при 4:4 реализира решаващ пробив и затвори мача при собствен сервис.

Така тя записа пета победа в пет мача срещу Дюбоа и се класира на втори четвъртфинал за сезона след турнира на червено в Брюксел в края на май.

С успеха българката заработи 120 точки за световната ранглиста и 16 хиляди долара, а следващата й съперничка ще бъде определена след мача между номер 8 Даниела Хантухова (Словакия) и Тамира Пашек (Австрия).