Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в белгийската столица Брюксел с награден фонд 637 хиляди долара.

24-годишната Пиронкова разби поставената под номер 10 Надя Петрова (Русия) с 6:3, 6:2 за 77 минути.

Така 46-ата в света пловдивчанка се класира за първи път за четвъртфинал в турнир на УТА през сезона, за което заработи 120 точки за световната ранглиста и 16375 долара.

Следващата съперничка на българката ще бъде победителката от двубоя между осмата в схемата Кая Канепи (Естония) и квалификантката Бояна Йовановски (Сърбия), който се играе в момента.

Пиронкова доминираше изцяло срещу 29-ата в класацията на УТА Петрова. Българката не загуби нито веднъж подаването си в мача срещу бившата номер 3 в света.

Пловдивчанката спечели първия сет с единствен пробив в четвъртия гейм.

Във втората част Пиронкова проби за 2:0, след което отново взе гейма при подаване на Петрова за 4:1, което се оказа достатъчно за крайната победа.

Така водещата ракета на България се класира за първи път на четвъртфинал след турнира в Палермо през юли миналата година.